Zajęcia, których celem jest poszukiwanie indywidualnego stylu i nowatorskie stylizacje podkreślające charakter właściciela. Są skierowane dla kobiet i mężczyzn, dziewczyn i chłopców w każdym wieku pragnących popracować nad własnym stylem w szeroko rozumianym aspekcie kulturowym i psychologicznym. Będziemy zastanawiać się nad psychologicznymi uwarunkowaniami ubioru, indywidualnym stylem, modą w szerokim ujęciu, a przede wszystkim poszukiwaniem radości z tworzenia stylizacji z własnej garderoby na co dzień.

Warsztaty rozwijają kreatywność, myślenie plastyczne, wrażliwość na kolory, formy, faktury, które często są niemożliwe w pracach korporacyjnych.

 

Prowadząca: Agata Uchman, projektantka mody, kostiumografka i scenografka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Działa na zderzeniu sztuki i designu. W Teatrze Muzycznym ROMA robiła maski do Upiora w operze A. Lloyda Webbera, współpracowała artystycznie z M. Tesławską przy Les Misérables C.M. Schönberga. Wzięła udział w realizacjach Teatru Nowego im. T. Łomnickiego w Poznaniu jako kostiumograf przy Bestii J. Wiśniewskiego (na podstawie Rozbitego dzbana H. von Kleista), a jako kostiumograf i scenograf przy Elsynorze G. Gołaszewskiego i S. Adamczaka. Projektowała kostiumy dla Teatru Muzycznego w Poznaniu (Jekyll & Hyde F. Wildhorna, Evita A. Lloyda Webbera), Opery na Zamku w Szczecinie (Crazy for You G. i I. Gershwinów), Opery Nova w Bydgoszczy (Dziadek do orzechów P. Czajkowskiego Romeo i Julia S.Prokofjewa), Opery i Filharmonii Podlaskiej (Cyganeria G. Pucciniego) i dla Opery Bałtyckiej (Nabucco G. Verdiego). Jest autorką kostiumów i scenografii do wielu artystycznych projektów filmowych w Polsce i zagranicą, m.in. The Big Leap (scenografia i kostiumy), horroru Urban Explorer (dekoracja wnętrz), Die Alte Frau (dyrektor artystyczny), Village of Unborn Children (kostiumy), One of Us (scenografia i kostiumy), Kop głębiej (kostiumy), Ciemnego pokoju nie trzeba się bać (kostiumy i dekoracja wnętrz), Dotknięcie anioła (kostiumy), serii MTV Pimp My Room(scenografia). W latach 2013–2016 tworzyła autorską markę NUMERuchman/winiarska łączącą design i modę; NUMER jako projekt artystyczny brał udział w wystawach i publikacjach z nowym polskim designem, zaproszony został na Berlin Fashion Week. Prace kostiumograficzne artystki znalazły się na międzynarodowej wystawie w Państwowym Centralnym Muzeum Teatralnym im. A.A. Bachruszyna w Moskwie (ukazującej ostatnie 25 lat projektowania kostiumów na świecie). Artystka należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz OISTAT (międzynarodowej organizacji scenografów) i Costume Design Group(OISTAT).

W 2018 roku otrzymała nagrodę za najlepsze kostiumy w konkursie XII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury za kostiumy do musicalu "Crazy of you" prezentowanego w Operze na Zamku w Szczecinie.

Agata Uchman w roku 2018 spędziła trzy miesiące na GWU (George Washington University) jako naukowiec i wykładowca sponsorowana przez grant otrzymany od  Fundacji Kościuszkowskiej.