KRYSTIANIE - ANDRZEJ BIELAWSKI,,13 grudnia 2010 - 31 stycznia 2011

Wystawa w Galerii Fundacji Atelier jest poświęcona pamięci zmarłej w 2006 roku artystki i poetki Krystiany Robb-Narbutt. Andrzej Bielawski na przestrzeni lat dokumentował pracownię i mieszkanie artystki. Na czarno-białych zdjęciach uchwycił niezwykły charakter wnętrz, hipnotyzujący mikrokosmos zawierający setki przedmiotów, świat, w którym żyła i pracowała Krystiana. Fotografie rejestrują z niezwykłą precyzją każdy przedmiot i szczegół. Są to wielowarstwowe martwe natury, w których zapisana jest obecność artystki.

Wystawa jest refleksją, wspomnieniem i hołdem dla artystki. Wśród fotografii pokazana jest ostatnia praca Krystiany – czarno-biały tryptyk ze znamiennym dla jej sztuki motywem góry, praca której nie zdążyła już dokończyć.

Andrzej Bielawski ukończył Wydział Grafiki ASP w Warszawie w 1973 roku. W swym dorobku oprócz wystaw zbiorowych ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (m.in. dwie monograficzne wystawy w warszawskiej Zachęcie w 1997 i w 2007 roku). Przez rok (1982-83) pracował jako asystent na warszawskiej ASP. W 1991 roku wraz z żoną, Teresą Starzec założył Fundację Atelier. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem i fotografią, a także edukacją artystyczną prowadząc wraz z żoną Teresą Starzec Atelier Foksal – Szkołę Rysunku i Malarstwa.