Zapraszamy dzieci w wieku 10+ na warsztaty komiksowe, które poprowadzi Andre Diniz, brazylijski twórca komiksów, fotograf i ilustrator.

Andre Diniz (ur. 1974) twórca komiksów, ilustrator bajek i scenarzysta. W Brazylii wyróżniony niemal wszystkimi możliwymi nagrodami w świecie komiksu i ilustracji. W Polsce wydawnictwo Mandioca wydało jego "Favelę w kadrze" - powieść graficzną nawiązującą do dwóch charakterystycznych dla Rio de Janeiro form opowieści obrazkowej - drzeworytów i naklejanych wycinanek. A skoro bohater jest fotografikiem to powstała czarno-biała opowieść, będąca fotograficznym zapisem zdarzeń z jego życia. Książka została wydana we Francji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii czy Niemczech.
W 2019 wydawnictwo planuje wydanie kolejnej książki Andre Diniza "Olimpo Tropical". Sam autor w Portugalii i Brazylii promuje wydanie adaptacji "Idioty" Dostojewskiego. 436 stron w formie komiksowej powieści graficznej.
Andre Diniz obecnie mieszka i pracuje w Lizbonie.


Warsztaty są tłumaczone na język polski.
Warsztaty są współorganizowane z Wydawnictwem Mandioca.

Wstęp wolny.
Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 826 88 13, 22 826 95 89