Fundacja Atelier i Ambasada Meksyku w Warszawie zapraszają 7 listopada w godzinach 11:00-13:00 na warsztaty tworzenia Alebrijes z meksykańskim artystą Jose Luis Massey Aguirre.

José Luis Massey Aguirre jest meksykańskim artystą plastykiem, scenografem, pisarzem i lalkarzem. Specjalizuje się w tworzeniu alebrijes - wielkoformatowych figur z kartonu przedstawiających fantastyczne stworzenia. José Luis pracuje w Muzeum Sztuki Ludowej (MAP) w Meksyku, gdzie prowadzi warsztaty tworzenia figur z papieru.
Do 21 listopada będzie można przyglądać się jego twórczości w Ambasadzie Meksyku (Al. Jerozolimskie 123a, piętro 20), gdzie stworzy dwie figury alebrijes.
7 listopada o godzinie 11:00 poprowadzi warsztaty w Fundacji Atelier, podczas których opowie o tej niezwykłej dziedzinie sztuki oraz wspólnie pomaluje z uczestnikami przygotowane figurki.

 

Zapisy na warsztaty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub 22 826 88 13, 22 826 95 89