ANIMACJA KOMPUTEROWA 

Uczymy dzieci animacji komputerowej: rysowania i malowania na ekranie, sposoby przetwarzania fotografii i tekstu, tworzenia poruszających się postaci i obiektów. Zajęcia są prowadzone w programie Adobe Photoshop. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
TERMIN ZAJĘĆ:
SOBOTA 11:00-12:45 (8-12 lat) Tomasz Kania

  

FOTOGRAFIA CYFROWA

W trakcie zajęć dzieci uczą się cyfrowej obróbki zdjęć w najpopularniejszym na świecie programie komputerowym Adobe Photoshop. Program zajęć obejmuje poprawianie jakości zdjęć, retuszowanie, artystyczne przetwarzanie, używanie filtrów oraz fotomontaże. Warsztaty odbywają się raz w tygodniu.
TERMIN ZAJĘĆ:
SOBOTA 13:00 – 14:45 (8-12 lat) Tomasz Kania

MINECRAFT (od 8 lat)

Minecraft to przebojowa produkcja studia Mojang, w której gracze wcielają się w postać tworzącą konstrukcje z bloków o wielu właściwościach i cechach. Cała gra to jedna wielka piaskownica, nieograniczająca w żaden sposób swobody i wyobraźni gracza. Świat gry naśladuje nieskończone ziemskie ekosystemy, od pustyń po tropiki w których budujemy osady, konstrukcje, maszyny i inne wytwory naszych kreatywnych umysłów.

W trakcie zajęć uczestnicy wspólnie tworzą budowle przy użyciu edukacyjnej wersji Minecraft. Kształcimy umiejętność współpracy poprzez działania w grupie i świadome tworzenie zależności społecznych i urbanizacyjnych.


TERMIN ZAJĘĆ:
SOBOTA 11:00-12:45 (8-12 lat) Jan Garstka
NIEDZIELA 10:30-12:15 (8-12 lat) Jan Garstka

PROJEKTOWANIE 3D

Zajęcia dla najmłodszych z projektowania 3D w prostym środowisku Tinkercad. Zaczynając od podstaw myślenia o obiektach i ich prototypowaniu rozwijają świadomość przestrzenną i wyobraźnię dotyczącą przedmiotów i ich funkcji w świecie. Przygotowuje do lepszego zrozumienia zasad dotyczących programów 3D a zaawansowani uczniowie mogą w miarę rozwoju na zajęciach przechodzić na bardziej skomplikowane oprogramowanie (Processing p5.js, HTML, CSS).

TERMIN ZAJĘĆ:
SOBOTA 13:00-14:45 (8-12 lat) Jan Garstka
NIEDZIELA 12:30-14:15 (8-12 lat) Jan Garstka

WARSZTATY ARDUINO od 11 lat

Arduino to międzynarodowa inicjatywa mająca przybliżyć elektronikę, programowanie i komputery amatorom, pozwolić im na stworzenie własnych działających urządzeń i szalonych wynalazków. Mała płytka, którą możemy zaprogramować i podpiąć do niej za pomocą płytki stykowej różne części, dzięki czemu możemy zrobić na przykład instrumenty elektroniczne, robota czy stacje meterologiczną, a tak naprawdę możliwości są praktycznie nieograniczone! Zajęcia można połączyć z programem Fusion360 (projektowanie 3D) i drukiem 3D.

TERMIN ZAJĘĆ:
PIĄTEK 16:30 - 18:15 (od 11 lat) Bartek Rey
SOBOTA 15:00-16:45 (od 11 lat) Bartek Rey

PROGRAMOWANIE od 8 lat

Na zajęciach nauczymy się jak myśli komputer i jak możemy z nim rozmawiać. Przy pomocy narzędzi takich jak Scratch uczestnicy poznają podstawy programowania, działania komputerów, a przede wszystkim w intuicyjny sposób nauczą się czym jest algorytm, programowanie oparte na obiektach i procesor. Zbudujemy własne gry, stworzymy interaktywne opowieści, wirtualne stworzenia i zaprojektujemy aplikacje. Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych 8-11 lat (Scratch) oraz 12-15 lat (Processing p5.js).

TERMIN ZAJĘĆ:
SOBOTA 13:00-14:45, Bartek Rey

ANIMACJA BLENDER (dla dzieci od 8 lat)

Blender jest obecnie najbardziej zaawansowanym darmowym programem do tworzenie grafiki trójwymiarowej. Pozwala na wygodne tworzenie oraz animowanie obiektów trójwymiarowych, kreowanie efektów specjalnych oraz tworzenie realistycznych renderingów. Posiada również narzędzia służące do symulowania zjawisk fizycznych. Pod względem możliwości Blender nie ustępuję komercyjnym programom. W trakcie zajęć tworzymy animacje, projekt wspólnej bajki przy wykorzystaniu posiadanych modeli. Dzieci uczą się podstawowych zasad nawigacji w programie, poznają zasady tworzenia narracji fabularnej.
TERMIN ZAJĘĆ:
PIĄTEK 17:00-19:00 (8-12 lat) Filip Wincenciak

  • L1100264
  • L1100265
  • L1200977