Zapraszamy na wystawę

ALICJA BIELAWSKA

ODSŁONA

 

Otwarcie wystawy: 11 grudnia godz. 19:00

Spotkanie z artystką: 14 grudnia godz. 19:00

Warsztat z artystką: 16 grudnia godz. 18:00

 

Aby obejrzeć prace na wirtualnej wystawie proszę kliknąć w pierwsze zdjęcie.

  • 01_Alicja_Bielawska
  • 02_Alicja_Bielawska
  • 03_Alicja_Bielawska

 

W rysunkach Alicji Bielawskiej przestrzeń zagina się według narysowanych linii i odsłania te wymiary, które w naszej materialnej rzeczywistości są ukryte. Kolory z liniami bawią się w chowanego. Czasem na pierwszy plan wychodzi kolor, czasem linia. Potem biegną razem i skaczą, grają w klasy lub gumę. Przestrzeń na kartce staje się elastyczna, i rozciąga się jak guma balonowa. Odsłaniają się nowe połączenia między kształtami znajdującymi się na różnych rysunkach. Połącz spojrzeniem kropki. Niewidzialne linie zbudują przestrzenny model z twoich obserwacji. Rysunki wyjdą w przestrzeń.

Alicja Bielawska — ur. 1980 r. w Warszawie. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim (2005) i sztuk pięknych na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie (2009). W 2018 rozpoczęła studia pod kierunkiem prof. Katarzyny Józefowicz na Międzywydziałowych Środowiskowych Studiach Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy rzeźby i rysunki. Jej prace koncentrują się wokół materialnej sfery codzienności i relacji pomiędzy przedmiotami, wnętrzami, a wspomnieniami. Używa takich materiałów jak tkaniny, metal, drewno, ceramika. W swoich pracach dotyka względności naszej percepcji i roli pamięci. Do swoich prac wprowadza również elementy choreografii i performansu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012), Startstipendium Mondriaan Fonds (2012/13), Młodej Polski (2014). Odbyła rezydencje artystyczne w Academie Schloss Solitude w Stuttgarcie (2014-2015) i w Nida Art Colony (2016). W 2015 roku nominowana była do nagrody SPOJRZENIA 2015 — Nagroda Deutsche Bank, współorganizowanej przez Zachętę — Narodową Galerię Sztuki w Warszawie, a w 2016 roku do nagrody Paszporty Polityki w kategorii sztuki wizualne. Mieszka i pracuje w Warszawie. www.alicjabielawska.com

Zapisy na warsztat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 22 826 88 13, 22 826 95 89
 
Fundacja Atelier prezentuje: pokolenie Y jest pierwszą z serii prezentacji artystów związanych z Fundacją Atelier organizowaną z okazji 30 rocznicy działalności Fundacji Atelier. Jesteśmy jedną z najstarszych warszawskich instytucji pozarządowych działających w obszarze edukacji kulturalnej. Od prawie 30 lat przygotowujemy młodzież do studiów artystycznych. Wielu naszych uczniów skończyło studia artystyczne w Polsce lub za granicą. Prezentują swój dorobek w Polsce i za granicą, aktywnie działają artystycznie i społecznie. Niewiele osób jednak wie, że w momencie największego kształtowania się ich świadomości plastycznej byli uczniami Fundacji Atelier. Oni sami przyznają, że rzetelne podstawy, które otrzymali w Fundacji Atelier pozwoliły im skuteczniej realizować studenckie projekty co przełożyło się na ich późniejszą indywidualną twórczość. Prezentując wybranych artystów, absolwentów Fundacji Atelier, chcemy dać nadzieję młodym ludziom, że marzenie o byciu artystą może się spełnić i jest źródłem zawodowej satysfakcji.
 
Podczas wydarzeń prosimy o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie zasady dystansu społecznego obowiązującego w czasie pandemii.
Wstęp wolny.