Zajęcia uczące projektowania druków użytkowych (ulotki, książki, plakaty) metodami tradycyjnymi i w programach graficznych.

Podczas zajęć omawiane są zasady projektowania graficznego, typografii i technik druku. Uczniowie realizują własne koncepcje w programach graficznych pod okiem doświadczonej projektantki, która stale konsultuje prace. Kurs uczy samodzielnego projektowania, rozwijania koncepcji i analizowania projektów graficznych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 2,5 godziny. Prowadzenie: Bożena Cichecka.

Termin:
Środa 18:00 - 20:30

Bożena Cichecka o sobie:
Urodziłam się w 1972 r. w Płocku. Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Studiowałam na Wydziale Grafiki i Malarstwa w latach 2000-2005;  specjalność: projektowanie graficzne. Dyplom w pracowni plakatu profesora Mariusza Łukawskiego. Aneks z malarstwa u profesora Zbigniewa Purczyńskiego.
Zajmuję się projektowaniem graficznym: tworzeniem systemów identyfikacji wizualnej, projektowaniem plakatów, opakowań, grafiką wydawniczą, projektowaniem www i malarstwem.
W 1996 r., w Warszawie założyłam pracownię graficzną – Kreska Studio, którą prowadzę do dziś. W swoim portfolio mam projekty dla Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina, OCH Teatru, Grupy Radiowej Agora, Siemesa, Kodaka, TVN, Citibanku Handlowego, PKP, Toshiby, BFG i wielu innych.
Od 2007 r. jestem aktywnym członkiem STGU a od 2011 r. jestem w jego władzach.Brałam udział w zbiorowych, dorocznych wystawach stowarzyszenia. W 2012 r., w ramach Targów Wiedzy Graficznej, prowadziłam wykład pt. Kicz, jakość oczekiwana, czyli o kiczu rozpatrywanym jako system wartości, o społecznym przyzwoleniu na ignorancję w dziedzinie wartościowania utworów artystycznych, o tym, że klienci oczekują i wymagają kiczu bo uważają, że takie rozwiązania dla ich biznesu są najkorzystniejsze.
W 2017 r., w ramach Festiwalu Sztuki na Foksal, miałam wystawę pt. Loga i monogramy.
Od 2014 r. jestem zarejestrowanym biegłym sądowym z zakresu projektowania graficznego i praw autorskich.
W 2012 r. prowadziłam zajęcia z projektowania graficznego ze studentami VIAMODA Polsko-Włoskiego Instytutu Designu i Managmentu.
W Fundacji Atelier, od 2019 r. uczę projektowania graficznego.
Moje projekty można zobaczyć na: www.kreskastudio.pl