FUTERAŁ, 15 lutego - 16 marca 2013

Futerał – rodzaj pojemnika do przechowywania i przenoszenia przedmiotów wymagających ostrożnego obchodzenia się z nimi. Zazwyczaj futerały wykonuje się ze stosunkowo twardych materiałów, co zapobiega zgnieceniu delikatnych elementów znajdujących się wewnątrz. Poza ochroną przed uszkodzeniem rolą futerału jest też zabezpieczenie zawartości przed zakurzeniem lub zachlapaniem wskutek nieostrożności właściciela.

Do futerału
chowam miejsca,
trzymam w nim władze,
przechowuję rodziców,
zamykam tam pamięć.

Moje futerały są nie mniej delikatne jak ich zawartość.
Czym są owe skarby, nie jestem do końca pewien, ale dokładnie wiem, jak łatwo gubię te odrobiny pojęcia, które mam na ich temat.

Tomek Melak - dyplom w pracowni grafiki warsztatowej Haliny Chrostowskiej, Marka Jaromskiego na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. na przestrzeni ćwierć wieku nieliczne indywidualne prezentacje prac z cykli „mieszkańcy”, „kartoteka”, „miejsca”, „futerały” jak również udział w wystawach zbiorowych.

motyw przewodni twórczości to zamazywanie własnej biografii w poszukiwaniu niespełnionych marzeń, co w praktyce oznacza poszukiwanie wyrazu poprzez cykliczną redukcje poprzednich dokonań, dekonstrukcję prac malarskich i graficznych i przetwarzanie ich w kolejne prace. metoda badawcza po której spodziewam się paranaukowej ilustracji neurozy.
ulubiona technika to grafika w całym szerokim spektrum,
ulubiona materia to papier,
główny kierunek poszukiwań to wschód,
oczekiwany cel to zachowanie kierunku,
miłośnikom sztuki krytycznej – dedykuje
aktywność zawodowa to architektura, wzornictwo, grafika.
Adres ul. Popiełuszki 11/60a, 01-595 Warszawa,
kontakt:
+48 604 280 277

http://tomekmelak.com 

  • L1160188.jpg
  • L1160190.jpg
  • L1160193.jpg