NOWE OBRAZY, 17 września - 21 października 2010

Moje najnowsze obrazy to właściwie rodzaj notatnika malarskiego. Powstają z wyobraźni, ale odnoszą się do rzeczywistości. W malarstwie cenię śmiałość decyzji, gest i świeżość kładzionego koloru. Formy, które pojawiają się w moich pracach, czasami powtarzają się. Można rozpoznać niektóre tematy: ubranie, buty, torebka, głowa, zwierzę, naczynie, statek, horyzont. Nie wszystkie formy są jednoznaczne. Niektóre pozostają niedopowiedziane, albo ukryte pod transparentną warstwą farby. 
Moje prace są złożone z wielu mniejszych obrazów, które wpływają na siebie, tworząc wzajemne relacje.

Rzeczywistość, w której żyjemy wygląda podobnie. Zewsząd otacza nas świat złożony z nakładających się na siebie obrazów i dźwięków, które oddziaływają na nas. Nie pozostawiają wolnej przestrzeni. Zabierają ciszę i spokój. Po pewnym czasie jesteśmy od nich uzależnieni. Stanowimy jeden z elementów całości.
Dominika Krechowicz


Dominika Krechowicz ur. się w 1964 roku w Gdańsku, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego w 1988 r. Pracuje w Katedrze Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej (od 1996 r. jako asystent, od 2000 r. jako adiunkt). Od 1995 roku współtworzyła program Galerii „Koło” w Gdańsku.