NOWA RELIGIJNA PSYCHODELIA, 8 maja - 15 czerwca 2014.

Nowa religijna psychodelia to pojekt Olgi Sipowicz (KORY) i Kamila Sipowicza. Kora od wielu lat maluje gipsowe figurki madonn. Madonny to jedno z niewielu pięknych wspomnień z jej dzieciństwa spędzonego w domu dziecka prowadzonego przez zakonnice. Jej madonny odbiegają od kanonicznego wyglądu. Są bardzo kolorowe, radosne, psychodeliczne. Madonna cieszy się z tego, że jej syn pozwolił ludziom widzieć więcej. Do wystawy dodano kilka wirujących transmandali Kamila Sipowicza. Mandale to podobnie jak madonny obiekt religijny. W tym wypadku jednak mandale przekroczyły sferę sacrum i weszły w nowoczesny świat pełen seksu, przemocy, psychodelików i kwiatów.
Kamil Sipowicz

Olga Aleksandra Sipowicz, z domu Ostrowska, primo voto Jackowska (ur. 8 czerwca 1951 w Krakowie) - polska wokalistka rockowa i autorka tekstów, w latach 1976–2008 solistka zespołu Maanam.

Kamil Sipowicz (ur. 23 lipca 1953 w Otwocku) - polski historyk filozofii, dziennikarz, poeta, rzeźbiarz i malarz. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.