Wykłady z historii sztuki są pasjonującą opowieścią o dziejach sztuki. Autorski program o dziejach sztuki stworzony przez Marka Stępnia, artysty i historyka sztuki, znanego od lat popularyzatora historii sztuki związanego z Fundacją Atelier od 25 lat, obejmuje historię malarstwa, rzeźby, architektury i urbanistyki od sztuki prehistorycznej do współczesnej. Każdy wykład jest ilustrowany slajdami z autorskiej kolekcji wykładowcy oraz kolekcji Fundacji Atelier, którą stale uzupełniamy (obejmuje ona kilka tysięcy zdjęć). Wykłady są doskonałym przygotowaniem do matury z historii sztuki oraz do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne. W trakcie zajęć omawiane są kierunki, style, ruchy artystyczne, terminy i pojęcia z historii sztuki. Przeprowadzane są również wspólne analizy dzieł i obiektów artystycznych. Osoby przygotowujące się do matury z historii sztuki piszą także próbny test maturalny.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Raz w semestrze słuchacze otrzymują materiały multimedialne - opisane i datowane slajdy obiektów i dzieł omawianych na wykładach. W Fundacji Atelier mamy także bibliotekę złożoną z albumów i książek o sztuce, które są do dyspozycji słuchaczy.

Wszyscy uczestnicy kursów historii sztuki w latach od 2004 do 2020 pomyślnie zdali egzamin maturalny (także w wersji rozszerzonej), a ich prace były wysoko punktowane. Kilkoro naszych uczniów otrzymało maksymalną liczbę punktów z rozszerzonej matury z historii sztuki.

Wykłady prowadzi Marek Stępień, historyk sztuki z uprawnieniami egzaminatora państwowego (potwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej). Był przewodniczącym zespołu egzaminatorów w okręgu warszawskim.

TERMINY ZAJĘĆ

W roku szkolnym 2020 / 2021 wykłady z historii sztuki będą się odbywać online za pośrednictwem ZOOM w poniedziałki w godzinach 18:00-20.30.

Zajęcia rozpoczynamy w poniedziałek, 14 września. Obowiązują zapisy!

PONIEDZIAŁEK   18:00-20:30 Marek Stępień