Kurs na ASP

Kurs na ASP w Fundacji Atelier jest inny na wzornictwo czy architekturę wnętrz, a inny na scenografię, modę (fashion design), malarstwo, grafikę czy sztukę mediów. Podstawowy kurs na ASP obejmuje: rysunek, malarstwo i kompozycję, trzy zajęcia tygodniowo. Kurs na ASP na wydziały: projektowanie ubioru, scenografii, sztuki mediów lub animacji obejmują rysunek, malarstwo i zajęcia projektowe: fashion design, scenografię, kurs na sztukę mediów lub animację, na których artyści – pedagodzy specjalizujący się w danej dziedzinie sztuki uczą: projektowania kolekcji ubrań, scenografii do wybranych sztuk teatralnych, tworzenia prac z wykorzystaniem nowych mediów czy tworzenia filmów animowanych.

Projektowanie / kompozycja to zajęcia, na których uczymy :

  • stosowania różnych rodzajów kompozycyjnych i zasad projektowych,
  • rozwiązywania problemów plastycznych językiem wizualnym poprzez tworzenie ciekawych układów kompozycyjnych
  • ustnej obrony swoich projektów, jak podczas autoprezentacji, ostatniego etapu egzaminu na ASP.

Na każdy wydział ASP mamy inne zadania kompozycyjne rozwiązujące różne problemy plastyczne i wymagające stosowania innych technik plastycznych. Na tych samych zajęciach uczniowie realizują różne zadania w zależności od tego, na jaki wydział ASP chcą zdawać.

Prace projektowe są częścią portfolio / teczki i często podnoszą jej ocenę w pierwszym etapie egzaminu. W przypadku uczelni zagranicznych umiejętności projektowe i zainteresowania studenta są wyżej oceniane niż umiejętności manualne, rysunek i malarstwo.