Zapraszamy na wystawę

TYMKA BRYNDALA

NIEZDOLNY ALE LENIWY

 

Wernisaż: 25 września godz. 19:00

Spotkanie z artystą: 30 września godz. 19:00

Warsztaty z artystą: 8 października godz. 16:00

 

Tymek Bryndal - urodzony w 1992 roku na peryferiach Toronto. Mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwent wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie po ukończeniu studiów pracował jako asystent w Pracowni Działań Przestrzennych prof. Mirosława Bałki. Laureat stypendium artystycznego miasta stołecznego Warszawy. W swojej twórczości porusza się na obrzeżach grafiki, video, rzeźby i performance'u. Ostatnimi czasy pasjonat kosmosu. Muzyk na stałe związany m.in. z zespołami Pokusa i ABBBA. Autor muzyki do spektakli teatralnych.

Fundacja Atelier prezentuje: pokolenie Y jest pierwszą z serii prezentacji artystów związanych z Fundacją Atelier organizowaną z okazji 30 rocznicy działalności Fundacji Atelier. Jesteśmy jedną z najstarszych warszawskich instytucji pozarządowych działających w obszarze edukacji kulturalnej. Od prawie 30 lat przygotowujemy młodzież do studiów artystycznych. Wielu naszych uczniów skończyło studia artystyczne w Polsce lub za granicą. Prezentują swój dorobek w Polsce i za granicą, aktywnie działają artystycznie i społecznie. Niewiele osób jednak wie, że w momencie największego kształtowania się ich świadomości plastycznej byli uczniami Fundacji Atelier. Oni sami przyznają, że rzetelne podstawy, które otrzymali w Fundacji Atelier pozwoliły im skuteczniej realizować studenckie projekty co przełożyło się na ich późniejszą indywidualną twórczość. Prezentując wybranych artystów, absolwentów Fundacji Atelier, chcemy dać nadzieję młodym ludziom, że marzenie o byciu artystą może się spełnić i jest źródłem zawodowej satysfakcji.

Wystawę można oglądać do 14 października 2020 r., codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00 oraz w soboty w godzinach 15:00-19:00.

Podczas wydarzeń prosimy o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie zasady dystansu społecznego obowiązującego w czasie pandemii.

 Wkrotce:

16 października o 19.00 zapraszamy na wystawę Anny Loskiewicz i Zofii Strumillo Sukiennik,  czyli duetu projektantek Beza Projekt

6 listopada zapraszamy na wystawę Tymka Jezierskiego

Dorota Kozieradzka

Alicja Bielawska

 

Pobierz Raport z realizacji projektu