Bożena Cichecka urodziła się w 1972 r. w Płocku. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa w latach 2000-2005;  specjalność: projektowanie graficzne. Dyplom w pracowni plakatu profesora Mariusza Łukawskiego. Aneks z malarstwa u profesora Zbigniewa Purczyńskiego.
Zajmuje się projektowaniem graficznym: tworzeniem systemów identyfikacji wizualnej, projektowaniem plakatów, opakowań, grafiką wydawniczą, projektowaniem www i malarstwem.
W 1996 r., w Warszawie założyła pracownię graficzną – Kreska Studio, którą prowadzi do dziś. W swoim portfolio ma projekty dla Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina, OCH Teatru, Grupy Radiowej Agora, Siemesa, Kodaka, TVN, Citibanku Handlowego, PKP, Toshiby, BFG i wielu innych.
Od 2007 r. jest aktywnym członkiem STGU, a od 2011 r. jest w jego władzach. Brała udział w zbiorowych, dorocznych wystawach stowarzyszenia. W 2012 r., w ramach Targów Wiedzy Graficznej, prowadziła wykład pt. Kicz, jakość oczekiwana, czyli o kiczu rozpatrywanym jako system wartości, o społecznym przyzwoleniu na ignorancję w dziedzinie wartościowania utworów artystycznych, o tym, że klienci oczekują i wymagają kiczu, bo uważają, że takie rozwiązania dla ich biznesu są najkorzystniejsze.
W 2017 r., w ramach Festiwalu Sztuki na Foksal, miała wystawę pt. Loga i monogramy.
Od 2014 r. jest zarejestrowanym biegłym sądowym z zakresu projektowania graficznego i praw autorskich.
W 2012 r. prowadziła zajęcia z projektowania graficznego ze studentami VIAMODA Polsko-Włoskiego Instytutu Designu i Managmentu.
W Fundacji Atelier, od 2019 r. uczy projektowania graficznego.
Jej projekty można zobaczyć na: www.kreskastudio.pl