PLENERY MALARSKIE W ŁUCZNICY

Dla młodzieży i dorosłych oraz dzieci 8+

Zapraszamy na plenery malarskie Fundacji Atelier – lato 2024, które organizujemy w domu plenerowym Stowarzyszenia Akademia Łucznica w Łucznicy koło Pilawy. Plenery Fundacji Atelier są skierowane do młodzieży, dorosłych i dzieci (od 8 lat). Podczas wyjazdu uczestnicy malują w grupach wiekowych. Opiekunem plenerów malarskich jest Teresa Starzec, dyrektor Fundacji Atelier, która prowadzi zajęcia wspólnie z uznanymi artystami – pedagogami.

Terminy plenerów malarskich – LATO 2024

21 lipca (niedziela) – 27 lipca (sobota) 2024

28 lipca (niedziela) – 3 sierpnia (sobota) 2024

4 sierpnia (niedziela) -10 sierpnia (sobota) 2024

Malarski plener Fundacji Atelier jest doskonałą okazją do rozwijania zdolności twórczych dla osób o różnym poziomie umiejętności malarskich: od początkujących do zaawansowanych. Dla osób początkujących jest dobrą okazją do rozpoczęcia nauki rysunku i malarstwa. Intensywna praca twórcza w otoczeniu przyrody sprzyja poszukiwaniom artystycznym oraz wypracowaniu własnych środków wyrazu.

Jak uczymy malowania w plenerze?

Autorska metoda nauczania opracowana przez zawodowych artystów wystawiających swoje prace w znanych galeriach opiera się na indywidualnej rozmowie ucznia z artystą prowadzącym zajęcia, różnorodności tematów i technik plastycznych.  
Plenery Fundacji Atelier są otwarte dla wszystkich osób bez względu na stopień zaawansowania umiejętności. Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy chcą twórczo spędzić czas i rozwinąć swoje umiejętności malarskie.

Art camp – od szkiców malarskich do wystawy

Podczas pleneru cały dzień jest poświęcony pracy twórczej na świeżym powietrzu. Jeśli brakuje pogody pracujemy w profesjonalnych pracowniach malarskich. Warsztaty odbywają się w grupach wiekowych. Nauka malowania dla młodzieży i dorosłych przebiega inaczej niż nauka malowania dla dzieci. Każda grupa ma inne potrzeby edukacyjne. Wieczorem prowadzimy wykłady z historii sztuki, które są bogato ilustrowane slajdami.

Plener kończy wystawa poplenerowa, na której prezentujemy prace wszystkich uczestników. Zapraszamy na nią rodziny uczestników, naszych przyjaciół i przedstawicieli mediów. 
Malownicze położenie zespołu pałacowo – parkowego w Łucznicy, w bliskości przyrody parku krajobrazowego sprawia, że plener jest wyjątkową formą wypoczynku. Dotychczas odbyło się 38. plenerów. Niektórzy uczestnicy wielokrotnie biorą udział w nich udział. Przyciąga ich twórcza atmosfera, piękne pejzaże, wygodne pracownie i pyszne domowe jedzenie.

Zapewniamy wszystkie materiały plastyczne – bez ograniczeń, komfortowe warunki pobytu i pracy oraz całodzienne wyżywienie.

Zajęcia artystyczne w czasie pleneru: 

  • warsztaty z rysunku (ołówek, węgiel, tusz),
  • warsztaty malarskie (akwarela, tempera, olej na płótnie), 
  • warsztaty rzeźbiarskie
  • warsztaty z kompozycji (tworzenie mało i wielkoformatowych kompozycji przestrzennych), 
  • wykłady o sztuce

Zobacz nasze plenery malarskie w 2023

Zobacz film o plenerze letnim na TikToku

Pobierz Kartę plenerową

Plan dnia plenerowego:

9.00 śniadanie
10.00 -11.00 rysunek z modela
11:00 – 13:00 prace w plenerze malarskie lub rysunkowe
13.30 obiad
14:00 – 15:00 odpoczynek
15.00 – 18.00 zajęcia tematyczne w plenerze
18.00 kolacja
19:00 przegląd prac
20:00 wykłady z historii sztuki z projekcją slajdów oraz uwzględnieniem tematów na następny dzień
Zapisy w Fundacji Atelier trwają przez cały rok: kontakt

TERMINY – ZIMA 2024 

Zobacz film o plenerze zimowym na TikToku