PLENERY MALARSKIE W ŁUCZNICY

Zapraszamy na letnie i zimowe plenery malarskie Fundacji Atelier, które organizujemy w domu plenerowym Stowarzyszenia Akademia Łucznica w Łucznicy koło Pilawy. Plenery Fundacji Atelier są skierowane do młodzieży, dorosłych i dzieci (od 8 lat). Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych. Plenery prowadzi Teresa Starzec, dyrektor Fundacji Atelier i artyści pedagodzy. Zapewniamy wszystkie materiały plastyczne – bez ograniczeń, komfortowe warunki pobytu i pracy oraz całodzienne wyżywienie.

Plener jest doskonałą okazją do rozwijania zdolności twórczych dla osób o różnym poziomie umiejętności. Dla osób początkujących jest dobrym momentem do rozpoczęcia nauki rysunku i malarstwa. Intensywna praca twórcza w otoczeniu przyrody sprzyja poszukiwaniom artystycznym i wypracowaniu własnych środków wyrazu. Zajęcia oparte są na indywidualnym trybie nauczania, różnorodności tematów i technik plastycznych.  
Plenery Fundacji Atelier są otwarte dla wszystkich osób bez względu na stopień zaawansowania umiejętności. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą twórczo spędzić czas.

Podczas pleneru, cały dzień jest poświęcony pracy twórczej na świeżym powietrzu, w razie niepogody w pracowniach. Wieczorem prowadzimy wykłady z historii sztuki bogato ilustrowane slajdami. Na zakończenie pleneru wszyscy prezentują swoje prace na wystawie, na którą zapraszamy rodziny uczestników, naszych przyjaciół i przedstawicieli mediów. 
Malownicze położenie zespołu pałacowo – parkowego w Łucznicy, w bliskości przyrody parku krajobrazowego sprawia, że plener jest wyjątkową formą wypoczynku. Dotychczas odbyło się 38. plenerów. Niektórzy uczestnicy wielokrotnie biorą udział w plenerach. Przyciąga ich twórcza atmosfera, piękne pejzaże, wygodne pracownie i pyszne domowe jedzenie.

Zajęcia artystyczne w czasie pleneru: 

warsztaty z rysunku (ołówek, węgiel, tusz),
warsztaty malarskie (akwarela, tempera, olej na płótnie), 
warsztaty rzeźbiarskie, 
warsztaty z kompozycji (tworzenie mało i wielkoformatowych kompozycji przestrzennych), 
wykłady o sztuce. 

TERMINY – ZIMA 2024 

21 stycznia (niedziela) – 27 stycznia (sobota) 2024 

Zobacz film o plenerze zimowym na TikToku

TERMINY – LATO 2024

21 lipca (niedziela) – 27 lipca (sobota) 2024

28 lipca (niedziela) – 3 sierpnia (sobota) 2024

4 sierpnia (niedziela) -10 sierpnia (sobota) 2024

Zobacz film o plenerze letnim na TikToku

Karta Plenerowa

Plan dnia plenerowego:

9.00 śniadanie
10.00 -11.00 rysunek z modela
11:00 – 13:00 prace w plenerze malarskie lub rysunkowe
13.30 obiad
14:00 – 15:00 odpoczynek
15.00 – 18.00 zajęcia tematyczne w plenerze
18.00 kolacja
19:00 przegląd prac
20:00 wykłady z historii sztuki z projekcją slajdów oraz uwzględnieniem tematów na następny dzień


Zapisy w Fundacji Atelier trwają przez cały rok, tel. 502 585 061