PLENERY MALARSKIE W ŁUCZNICY

Zapraszamy na letnie i zimowe plenery malarskie Fundacji Atelier, które organizujemy w domu plenerowym Stowarzyszenia Akademia Łucznica w Łucznicy koło Pilawy. Plenery Fundacji Atelier są skierowane do młodzieży, dorosłych i dzieci (od 8 lat). Podczas wyjazdu uczestnicy malują w grupach wiekowych. Opiekunem plenerów jest Teresa Starzec, dyrektor Fundacji Atelier, która prowadzi zajęcia wspólnie z uznanymi artystami – pedagogami. Zapewniamy wszystkie materiały plastyczne – bez ograniczeń, komfortowe warunki pobytu i pracy oraz całodzienne wyżywienie.

Malarski plener Fundacji Atelier jest doskonałą okazją do rozwijania zdolności twórczych dla osób o różnym poziomie umiejętności. Dla osób początkujących jest dobrym momentem do rozpoczęcia nauki rysunku i malarstwa. Intensywna praca twórcza w otoczeniu przyrody sprzyja poszukiwaniom artystycznym i wypracowaniu własnych środków wyrazu. Autorska metoda nauczania opiera się na indywidualnej rozmowie ucznia z artystą prowadzącym zajęcia, różnorodności tematów i technik plastycznych.  
Plenery Fundacji Atelier są otwarte dla wszystkich osób bez względu na stopień zaawansowania umiejętności. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą twórczo spędzić czas i rozwinąć swoje umiejętności malarskie.

Podczas pleneru, cały dzień jest poświęcony pracy twórczej na świeżym powietrzu, a w razie braku pogody w pracowniach. Wieczorem prowadzimy wykłady z historii sztuki bogato ilustrowane slajdami. Na zakończenie pleneru wszyscy prezentują swoje prace na wystawie, na którą zapraszamy rodziny uczestników, naszych przyjaciół i przedstawicieli mediów. 
Malownicze położenie zespołu pałacowo – parkowego w Łucznicy, w bliskości przyrody parku krajobrazowego sprawia, że plener jest wyjątkową formą wypoczynku. Dotychczas odbyło się 38. plenerów. Niektórzy uczestnicy wielokrotnie biorą udział w plenerach. Przyciąga ich twórcza atmosfera, piękne pejzaże, wygodne pracownie i pyszne domowe jedzenie.

Zajęcia artystyczne w czasie pleneru: 

  • warsztaty z rysunku (ołówek, węgiel, tusz),
  • warsztaty malarskie (akwarela, tempera, olej na płótnie), 
  • warsztaty rzeźbiarskie, 
  • warsztaty z kompozycji (tworzenie mało i wielkoformatowych kompozycji przestrzennych), 
  • wykłady o sztuce. 

TERMINY – ZIMA 2024 

21 stycznia (niedziela) – 27 stycznia (sobota) 2024 – są jeszcze wolne miejsca.

Zobacz film o plenerze zimowym na TikToku

TERMINY – LATO 2024

21 lipca (niedziela) – 27 lipca (sobota) 2024

28 lipca (niedziela) – 3 sierpnia (sobota) 2024

4 sierpnia (niedziela) -10 sierpnia (sobota) 2024

Zobacz film o plenerze letnim na TikToku

Karta Plenerowa

Plan dnia plenerowego:

9.00 śniadanie
10.00 -11.00 rysunek z modela
11:00 – 13:00 prace w plenerze malarskie lub rysunkowe
13.30 obiad
14:00 – 15:00 odpoczynek
15.00 – 18.00 zajęcia tematyczne w plenerze
18.00 kolacja
19:00 przegląd prac
20:00 wykłady z historii sztuki z projekcją slajdów oraz uwzględnieniem tematów na następny dzień


Zapisy w Fundacji Atelier trwają przez cały rok: kontakt