zajecia plastyczne dzieci Warszawa

O naszej metodzie nauczania dzieci

WARSZTATY PLASTYCZNE (RYSUNEK, MALARSTWO, RZEŹBA, KOMPOZYCJA)

Program zajęć plastycznych w Fundacji Atelier jest całościowy i różnorodny. Naszym celem jest przygotowanie dzieci do świadomego uczestnictwa w sztuce, zapoznanie z wybranymi terminami i technikami. Co tydzień proponujemy dzieciom inny temat zajęć w wybranej technice. W ciągu miesiąca odbywają się zajęcia z rysunku (przy sztalugach), malarstwa (przy sztalugach), rzeźby w glinie i kompozycji - projektowania. Wykorzystujemy różnorodne techniki: rysunek ołówkiem, węglem, kredką i tuszem oraz frottage i monotypię malowanie gwaszem, akwarelami, temperami collage (z użyciem kolorowych papierów, gazet, fragmentów opakowań i materiałów) elementy grafiki (linoryt, gipsoryt) rzeźbę w glinie, papier-mache działania w przestrzeni, instalacje organizujemy też letnie plenery i wystawy. Zajęcia w małych grupach prowadzą artyści-pedagodzy. Z każdym dzieckiem rozmawiają indywidualnie dostosowując naukę do wieku, potrzeb i umiejętności każdego dziecka. Zapewniamy dzieciom przyjazną, twórczą atmosferą i wszystkie materiały plastyczne oraz narzędzia.
TERMINY ZAJĘĆ:

PONIEDZIAŁEK 17:30 - 19:00 warsztaty plastyczne w języku angielskim (6-12 lat) Magdalena Ciemierkiewicz

ŚRODA 16:00 - 18:00 (7-10 l), Joanna Dominiak

PIĄTEK 15:30 – 17:30 (8-12 l), Joanna Dominiak

SOBOTA 9:30 - 10:50 (3,5-5 l) Monika Sakowicz

              9:45 - 11:00 (6-8 l) Magda Kotara
             11:00 - 12:45 (9-11 l) Anetta Płotnicka

             11:15 - 13:00 (4-6 l) Monika Sakowicz, (7-8 l) Magda Kotara 

             11:30 - 13:15 (12-13 l) Marcin Skorupski
             13:15 - 15:00 (4–7 l) Monika Sakowicz, (8-11 l) Małgorzata Czekajło

NIEDZIELA 10:30 - 12:30 warsztaty plastyczne (4-5 l) Monika Sakowicz

                 10:45 - 12:30 (7-12 lat) Joanna Dominiak
                

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA MALUSZKÓW Z RODZICAMI

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2,5 – 3,5 latka z opiekunem (mama, tata, babcia) prowadzone w prawdziwej pracowni plastycznej są okazją do poznania nowych środków autoekspresji oraz rozwijania zdolności plastycznych. Motywują do podejmowania wyzwań i pomagają w wyrabianiu wrażliwości i samodzielności. Uczą pracy w grupie rówieśniczej, wzbogacają doświadczenia społeczne. Od strony plastycznej wykorzystujemy szeroki zakres technik plastycznych – glina, plastelina, kolage, farby, kredki-dostosowany do wieku i możliwości dziecka. Zajęcia wzbogacone są o elementy muzyczne oraz gry i zabawy. Opiekunowie mają możliwość rozwijania własnej aktywności plastycznej -  „mama, która zawsze chciała malować“ lub „taty-rzeźbiarza“. Proponujemy uczestnictwo w zajęciach razem z dzieckiem bądź samodzielną pracę w różnorodnych technikach. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w małych grupach. 
TERMIN ZAJĘĆ: 

NIEDZIELA 10:30 - 12:00 (2,5 - 4 l), Marzena Turek - Gaś

 • 02
 • DSC_8034
 • P1210281_300

 

ANIMACJA POKLATKOWA

Celem warsztatów animacji poklatkowej jest nauczenie uczniów samodzielnego tworzenia filmów animowanych. Dzięki zdobytej wiedzy uczestnicy będą umieli samodzielnie wykonać film bez użycia specjalistycznych i skomplikowanych narzędzi. Klasyczna animacja poklatkowa jest wykonywana ręcznie. Do jej tworzenia wykorzystuje się różnorodne techniki jak: animacja plasteliny, wycinanka, rysunek, piksilacja (animacja aktora), lalka i wiele innych. W animacjach poklatkowych wykorzystuje się różnorodne materiały: zdjęcia, mapy, ilustracje, łączy się je z własnymi rysunkami, a nawet z rzeczywistymi przedmiotami. W trakcie zajęć uczestnicy nauczą się także podstaw budowania każdego rodzaju filmów: pisania scenariusza, tworzenia fabuły, budowania postaci i ich wizerunków, planowania scenografii, ruchu postaci i przedmiotów, rysowania storyboardów, budowania atmosfery filmu dźwiękiem i obrazem. 
TERMIN ZAJĘĆ:

WTOREK 17:00 - 19:00 (8-12 lat), Krzysztof Szafraniec
               
DODATKOWE TERMINY DO UZGODNIENIA

 • L1100626
 • L1180948
 • L1210606

 

PERFORMANCE DLA DZIECI

To warsztat skupiony na poszerzaniu twórczej świadomości u dzieci, która jest dostępna na każdym poziomie emocjonalno - manualnym. Zajęcia z podstawami sztuki performance, projektowania lalek, kostiumu, scenografii, tworzeniu instalacji oraz zabawy dramaturgiczno - teatralne. 
Na koniec semestru grupa przygotowuje pokaz ich procesu, dochodzenia w formie dowolnej- video, live, instalacji, nagrania dźwiękowego, rzeźby bądź performance’u.

NIEDZIELA 12:30 - 14:30 (8-12 lat), Alicja Bielawska

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://atelier.org.pl/images/gallery/zajecia-plastyczne-dzieci/performance 

 

DESIGN EKSPERYMENTALNY

Zajęcia warsztatowe nakierowane na proces tworzenia - jego etapy i rezultaty. Uczestnicy zapoznają się z szeroką gamą środków wyrazu, stosowanych przy pracy z materią. Poznamy zaskakujące połączenia kolorów, faktur i form. Potraktujemy je jak słowa, którymi możemy opisać rzeczywistość lub opowiedzieć historię. Wypróbujemy technikę kolażu, papier mache, linorytu, rysunku, tworzenia moodboardów i instalacji. Na przykładzie działań przestrzennych i graficznych poznamy warszatat artysty - projektanta. Dialogu materii z przestrzenią będziemy uczyć się od mistrzów: poczucia humoru Bruno Munariego, śmiałości formy Ettore Sottasa, lekkości kompozycji Alicji Wyszogrodzkiej i wielu innych.

PONIEDZIAŁEK 15:15 - 17:15 (8-12 lat), Małgorzata Czekajło

 • 1
 • 2
 • 3

  

 

 EKODIZAJN

Celem zajęć jest kształtowanie w dzieciach twórczego i ekologicznego myślenia o otaczającym świecie. Uczestnicy rozwijają swoje umiejętności projektowe. Specjalnie przygotowane ekologiczne zadania pobudzają dziecięcą wyobraźnię do bacznej obserwacji otoczenia i jego kreatywnego przekształcania/ulepszania. Zajęcia uwrażliwiają na formy, faktury, kolory, światło i przestrzeń, rozwijają umiejętności manualne oraz kształtują umiejętności wyrażania myśli i emocji. Z materiałów recyklingowych i materiałów plastycznych uczestnicy tworzą projekty przedmiotów użytkowych, dekoracyjnych, rzeźb, obrazów, instalacje do domu i ogrodu. Przekazujemy dzieciom wiedzę z zakresu sztuki, wzornictwa, architektury, historii sztuki i historii designu. Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku 8 - 12 lat.

TERMIN ZAJĘĆ:
NIEDZIELA 10:30-12:30
(8-12 l) Katarzyna Hołod

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE in English

Zajęcia plastyczne prowadzone w języku angielskim. Do grupy mogą się zapisać zarówno dzieci, które mówią po angielsku płynnie, jak również te, które dopiero się uczą. W trakcie realizowania tematów plastycznych uczymy się nowych słów, powtarzamy zwroty. Dzieci również mają możliwość rozmawiania z kolegami i koleżankami z innych krajów. Dzieci realizują wszystkie techniki przewidziane na zajęciach ogólno-plastycznych, czyli rysunek, malarstwo, kompozycję i rzeźbę w glinie. Dodatkowo dzieci realizują więcej tematów z projektowania:  uczą się rozpoznać style w projektowaniu brył i instalacji, poznają słynne budowle i ich właściwości, uczą się zasad komponowania obrazu oraz tworzenia rytmów i dynamiki przestrzennej. Z prostych materiałów – kolorowych papierów i kartonów, kredek oraz farb tworzą nowe formy, szukają ciekawych środków wyrazu dla elementów pojawiających się w życiu codziennym – postaci, zwierząt, owadów, budynków, maszyn. Uczą się patrzeć w sposób twórczy na otaczającą ją rzeczywistość i swoje obserwacje przekładać na język plastyczny. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-8, 9-12 lat.

TERMIN ZAJĘĆ:
PONIEDZIAŁEK 17:30-19:00
(6-12 l) Magdalena Ciemierkiewicz

 MODA & DESIGN

Zajęcia Moda & Design skierowane są dla najmłodszych fascynatów tych dziedzin. Rozwijają umiejętności manualne i plastyczne. Uczestnicy bawią się modą poznając podstawowe zagadnienia projektowania. Wykonują szkice pierwszych kolekcji i na manekinach upinają pierwsze pomysły, fantazyjne nakrycia głów i maski. Warsztaty maja na celu rozwój umiejętności plastycznych: rysunek,malarstwo, rzeźba poprzez "modną tematykę". Przygotowują także do dalszego zajmowania się designem. Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 11 lat.

TERMIN ZAJĘĆ:

SOBOTA 9:30-10:50 (7-11 l) Anetta Płotnicka

 • 01
 • 011
 • 02

 

 SMART FILMING

Zajęcia "Smart filming" to autorski projekt poświęcony nauce tajników warsztatu filmowego i kreatywnego korzystania z urządzeń mobilnych. Podczas zajęć smartphony zamienią się w narzędzia do kreowania filmów. Program skomponowano w taki sposób, aby dzieci mogły zapoznać się z podstawowymi technikami filmowania, tworzenia scenariusza i planowania produkcji. Jedynym warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie smartphona oraz chęci do działania. Projekt obejmuje wykorzystanie wyłącznie darmowych aplikacji takich jak np. Youtube Editor, Wikispaces Classroom.
TERMIN ZAJĘĆ:
NIEDZIELA 12:30-14:15
(8 - 12 l) Joanna Dominiak

 • IMG_20181028_142958_2
 • IMG_20181028_144355
 • VideoSnapshot_20181028_231341