Fundacja Atelier posiada bogatą ofertę kursów grafiki komputerowej skierowaną do młodzieży i osób dorosłych.

Polecamy Państwu KURSY ONLINE. Bieżące terminy są aktualne. Dostęp do programów zapewnia Fundacja Atelier - uczniowie muszą sprawdzić czy ich sprzęt spełnia wymagania firmy Adobe. Kursy odbywają się w czasie rzeczywistym - zapewniamy stały kontakt z wykładowcą przez cały czas trwania zajęć.

Kurs PHOTOSHOPA DLA MŁODZIEŻY w wieku 14-18 lat będzie się odbywał w niedziele w godzinach 10:00-14:30 przez 5 tygodni (30 godzin szkoleniowych). 

Osobom, które znają już pakiet Adobe i chcą przygotować własne portfolio proponujemy KURS PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO - o szczegóły spytaj mejlowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 502585061.

Od 1997 roku prowadzimy kursy komputerowe dla osób dorosłych. Uczymy: grafiki komputerowej DTP (Photoshop, Illustrator, In Design); tworzenia stron internetowych (Dreamweaver, Flash, HTML5, CSS3); montażu wideo (Final Cut Pro); tworzenia efektów specjalnych (Adobe After Effect); programów do animacji, modelowania, renderowania i symulacji efektów wizualnych 3D (Maya, Blender); tworzenia i zarządzania sklepami internetowymi i systemami internetowymi.
Nasze kursy są prowadzone od podstaw, jedyne wymagania to umiejętność obsługi komputera w stopniu podstawowym. Fundacja Atelier współpracuje z doświadczonymi wykładowcami: grafikami z wykształceniem plastycznym i informatycznym. Zajęcia odbywają się w małych grupach zapewniających indywidualny kontakt każdego ucznia z wykładowcą. Organizujemy kursy w godzinach porannych, wieczornych oraz kursy weekendowe. Dwie pracownie komputerowe wyposażone są w 20 komputerów Apple Macintosh, monitor do prezentacji, drukarkę i skaner. Wydajemy zaświadczenia ukończenia kursu na drukach zgodnych z wymogami MEN. W zakresie szkoleń z grafiki komputerowej współpracujemy z urzędami pracy. Programy kursów są dostosowane do wymogów rynku pracy i aktualnego oprogramowania. 

KURS DTP

Przygotowujemy operatorów DTP w oparciu o trzy programy graficzne: Adobe Illustrator, Adobe Photoshop i Adobe In Design. Programy te dają możliwość przygotowania graficznego każdego typu publikacji drukowanej i elektronicznej. Zwracamy szczególną uwagę na rozwój samodzielnego, kreatywnego myślenia i indywidualnych, nieschematycznych rozwiązań plastycznych. Kurs obejmuje 76 godzin szkoleniowych (45 minut).
Wykładowcy są aktywnymi zawodowo grafikami z wykształceniem plastycznym i doświadczeniem pedagogicznym: Cezary Barszcz, Artur Jóźwiak, Tomasz Kania, Elwira Bocheńska, Magda Hajnosz i Bożena Cichecka.
Program kursu
InDesign - zagadnienie programu InDesign w kursie rozszerzonym

KURS TWORZENIA STRON INTERNETOWYCH

Uczymy tworzenia stron internetowych w oparciu o języki HTML5 i CSS3, pracy w WordPress - praca z szablonami, edycja i modyfikowanie szablonów, wypełnianie ich treścią i elementami graficznymi, rozszerzanie strony o wtyczki m.in.: galerii, sklepów, social media. Kurs obejmuje 50 godzin szkoleniowych (45 minut). Grupy liczą od trzech do sześciu osób. Kurs prowadzi Tomasz Kania.
Program kursu

KURS TWORZENIA NOWOCZESNYCH STRON INTERNETOWYCH (HTML 5 I CSS3)

W trakcie kursu poszerzamy wiedzę o WordPressie, budujemy własne szablony od podstaw, poszerzamy wiedzę o HTML5, CSS3, JavaScript i jQuery. Niektóre z nich to projektowanie zaawansowanych formularzy oraz łatwe osadzanie multimediów na stronie WWW. Kurs polecamy początkującym jak i średnio zaawansowanym twórcom stron. Wymagana jest podstawowa wiedza z zakresu technologii internetowych oraz HTML. Kurs obejmuje 38 godzin szkoleniowych (45 minut). Zajęcia prowadzi Tomasz Kania.
Program kursu

KURS MONTAŻU WIDEO

Uczymy montażu telewizyjnego w programie Final Cut Pro lub Adobe Premiere. Podczas kursu omawiamy rodzaje montażu na wybranych przykładach filmowych, edytowania i operowania materiałem audio i wideo na ścieżkach czasu i dźwięku, zmiany położenia klipów na ścieżce czasu, dodawania elementów graficznych, stosowania korekcji tonalnej, przygotowania materiału do publikacji. Umiejętności nabyte podczas kursu przygotowują do pracy w telewizji, domach produkcyjnych i w studiach filmowych. Organizujemy kursy indywidualne (godziny zajęć są ustalane bezpośrednio z wykładowcą) lub grupowe (w grupach 2-4 osobowych). Kurs obejmuje 32 godziny szkoleniowe (45 minut). Zajęcia prowadzi Michał Szaranowicz. 
Program kursu

KURS OPERATORSKI

Zapraszamy na kurs operatorski (od podstaw do poziomu średniozaawansowanego). Kurs jest skierowany do amatorów jak i osób średnio zaawansowanych. Stanowi bardzo dobre przygotowanie do egzaminów wstępnych na wydziały: montażu i operatorskiego szkoły filmowej, ale także są dobrym szkoleniem dla osób, które chciałyby poznać tajniki montażu w celach zawodowych lub hobbystycznych. Nie ważne czy robisz zdjęcia i filmy z wycieczki kamerą, telefonem. Robisz wideobloga na Youtube lub chcesz zacząć pracę w telewizji. Chcesz poznać reguły? Wykonywać to prawidłowo? Chcesz, aby twoje dzieła były ciekawe i opowiadały jakąś historię? Zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach. Pokażemy "co z czym się je", wskażemy typowe błędy początkujących, osoby, które już coś wiedzą ale czują że stanęły w miejscu popchniemy do przodu. Przekażemy Wam wiedzę teoretyczną i praktyczną do zastosowania niemal od razu. W programie są zasady kompozycji obrazu oraz reguły panujące w zawodzie operatora i fotografa, zasady pracy z kamerą cyfrową, dobór obiektywów i ich działanie, zapoznanie z zasadami i działaniem różnych technik wspomagających pracę operatora. Dodatkowo omówimy także podstawy pracy z dźwiękiem oraz prawidłowego oświetlania planu filmowego w atelier i plenerze. Będzie możliwość dostępu do techniki filmowej. W programie kursu ujmujemy wiedzę z zakresu tworzenia dokumentu, reportażu i newsa, jednak zakres szkolenia z poszczególnych zagadnień zależy od potrzeb uczestników. Dla zainteresowanych będzie możliwość rozszerzenia warsztatów o tematykę dokumentalną oraz dziennikarską w współpracy z Jakubem Polakowskim. Czekamy na zgłoszenia oraz sugestie Państwa potrzeb. Zakładając realizację kursu w małych grupach możemy maksymalnie dostosować zagadnienia do indywidualnych potrzeb uczestników. Kurs obejmuje 32 godziny (45 minut).

ADOBE AFTER EFFECTS

Adobe After Effects to profesjonalna aplikacja służąca do postprodukcji materiału wideo, tworzenia efektów specjalnych i zaawansowanych animacji. Otwarta budowa aplikacji pozwala na tworzenie wtyczek dostarczających dodatkowych  funkcjonalności takich jak np. zaawansowane efekty cząsteczkowe. After Effectsa można z powodzeniem wykorzystywać do tworzenia napisów, czołówek do programów, edycji materiałów greenscreen, poprawy kolorystyki wideo oraz usuwania wybranych elementów z obrazu. Kurs obejmuje 32 godziny szkoleniowe (45 minut). Zajęcia prowadzi Marek Dubiel.
Program kursu

AUTODESK MAYA

Maya to profesjonalny pakiet narzędzi przeznaczony do modelowania, animacji, symulacji oraz realistycznego renderowania grafiki trójwymiarowej. Wykorzystywany do tworzenia zaawansowanych efektów specjalnych w filmach oraz tworzenia trójwymiarowych modeli i obiektów w grach komputerowych. Zapewnia rozbudowany i elastyczny zestaw funkcji oraz nowatorskich narzędzi na platformie zapewniającej duże możliwości rozszerzania. Maya zapewnia zestawy narzędzi pozwalające sprostać najbardziej wymagającym wymaganiom produkcyjnym, czy to w tworzeniu efektów wizualnych i gier, postprodukcji lub innych projektach związanych z animacją trójwymiarową. Fundacja Atelier zaprasza na kurs podstawowy lub zaawansowany. Kurs obejmuje 32 godziny szkoleniowe (45 minut). Zajęcia prowadzi Karol Wieczorkiewicz.
Program kursu

BLENDER

Blender jest obecnie najbardziej zaawansowanym darmowym programem do tworzenia grafiki trójwymiarowej. Pozwala na wygodne budowanie i animowanie obiektów trójwymiarowych, kreowanie efektów specjalnych oraz tworzenie realistycznych renderingów. Posiada również narzędzia służące do symulowania zjawisk fizycznych. Pod względem możliwości Blender nie ustępuje komercyjnym programom. Kurs obejmuje 32 godziny szkoleniowe (45 minut). Zajęcia prowadzi Karol Wieczorkiewicz.
Program kursu

KURS BUDOWY I ADMINISTROWANIA SKLEPAMI INTERNETOWYMI

Kurs przygotowuje do założenia własnego sklepu internetowego w oparciu o różnorodne systemy i silniki. Podczas kursu uczniowie opanują proces instalacji i konfiguracji, dowiedzą się jak dodawać produkty do sklepu, podzielić je na kategorie, obsługiwać zamówienia, tworzyć dodatkowe oferty promocyjne. Wspieramy naszych uczniów we wdrażaniu projektu od pomysłu przez jego wizualizację, aż do przygotowania w pełni interaktywnej wersji on-line. Najważniejsze zagadnienia poruszane w trakcie kursu: instalacja systemu sklepu, dodawanie produktów, promocje, logo sklepu, edycja strony frontowej. Kurs obejmuje 38 godzin szkoleniowych (45 minut). Kurs prowadzi Tomasz Kania.
Program kursu

KURS OBSŁUGI SYSTEMÓW INTERNETOWYCH

Kurs omawia wszystkie istotne aspekty tworzenia szablonów do systemu Joomla, WordPress, Mamboo i innych. Uczymy jak wykonać projekt od stworzenia statycznej witryny z użyciem najnowszych standardów HTML, przez tworzenie arkuszy stylów i zamianę statycznej witryny w dynamiczny szablon. W trakcie kursu omawiamy funkcje poszczególnych plików i katalogów szablonów, sposoby dostosowania stylów do współpracy z systemami internetowymi oraz zaawansowane zagadnienia tworzenia edytowalnych parametrów i nadpisywanie modułów. Kurs przygotowuje do samodzielnego tworzenia atrakcyjnych, dynamicznych szablonów z bogatą funkcjonalnością. Aby w pełni wykorzystać wiedzę zawartą w kursie konieczna jest znajomość HTML, CSS oraz języka PHP. Kurs obejmuje 38 godzin szkoleniowych (45 minut). Zajęcia prowadzi Tomasz Kania.
Program kursu

FLASH DLA ARTYSTÓW

Flash jest narzędziem multimedialnym, które pozwala artyście na wyrażanie siebie za pomocą obrazu, animacji i dźwięku. W związku z rozwojem projektorów i dużych ekranów, wydaje się być idealny do stworzenia w pełni multimedialnego dzieła. Projekty zrobione w technologii Flash zawierają grafikę, filmy, muzykę, dźwięki, fotografie, zaś pod względem możliwości stworzenia nastroju przewyższają sztukę filmową. Dodatkowo wbudowana interaktywność pozwala na zabawę z odbiorcą i dawanie mu możliwości reagowania na projekt. Zajęcia prowadzi Arkadiusz Królikiewicz.

Kursy komputerowe Fundacji Atelier są wpisane do Katalogu Szkoleń Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. Fundacja Atelier posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie pod numerem 2.14/00012/2004.

Urzędy pracy - Współpraca z urzędami pracy z województwa mazowieckiego

Firmy, które skorzystały z naszych kursów: Telekomunikacja Polska i Orange, Apple Polska, Price Waterhouse, RankXerox, PWN, Murator, Plastik, Tygodnik Solidarność, Panorama Polska, Prószyński i S-ka, Wydawnictwo W.A.B., Zamek Królewski - Wydawnictwo Arx, Helvetica, Rzeczpospolita, British Council, Flamer SP, S.S - Pracownia Reklamy, Wydział Produkcji Poligraficznej, Wydawnictwo Mada, Wydawnictwo Etos, Jacek Santorski Instytut Psychologii Biznesu, Fundacja na rzecz Studentów i Absolwentów UW, AYCOMM Sp. z o.o., D&B Partners, LEMITOURS Centrum Podróży Lotniczych i Egzotycznych, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, JC Auto S.A., „MAP” Marek Pawlukiewicz, Fundacja „Unia Metropolii Polskich”, Studio Szefer, Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami „AGRO” S.A., Biesiada z Kuroniem, VF Polska Distribution Sp. z o.o., PREVOIR oddział w Polsce, Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Urząd Miejski w Kozienicach, Ośrodek Pomocy Rodzinie Dzielnicy Włoch m.st.Warszawy, Urząd Pracy m.st. Warszawy, Powiatowe Urzędy Pracy w Pruszkowie, Otwocku, Piasecznie, Grodzisku Mazowieckim, Mińsku Mazowieckim, Nowym Dworze Gdańskim.