WINE & PAINT

Szukasz artystycznych zajęć dla dorosłych, na których twórczo spędzisz czas przy lampce wina i w gronie osób o podobnych zainteresowaniach? Chcesz namalować własny obraz, ale boisz się, że nie masz wystarczających umiejętności? Wine & paint to zajęcia dla Ciebie! To nie jest lekcja malarstwa, ale swobodne spotkanie ze sztuką, malarstwem i winem.

Nie musisz posiadać umiejętności rysunkowych lub malarskich. Wierzymy, że każdy posiada twórczy potencjał i może tworzyć oryginalne prace. W Fundacji Atelier mamy doświadczenie w pracy z osobami o różnych poziomach umiejętności: początkujących i zaawansowanych. Podczas spotkania Wine & paint w Fundacji Atelier pomożemy Ci odkryć Twoje pokłady kreatywności i w przyjaznej atmosferze namalować pierwszy obraz.

O warsztatach

Spotkanie prowadzi Teresa Starzec malarka, Fundatorka Fundacji Atelier oraz uznana artystka, która umiejętnie przeprowadzi Cię przez proces twórczy. Pod jej opieką namalujesz swój wymarzony obraz na płótnie, który zabierzesz ze sobą do domu.

Co oferujemy:

  • twórczo spędzony czas wśród osób zainteresowanych twórczym rozwojem,
  • wszystkie materiały i narzędzia bez ograniczeń,
  • niepowtarzalny krakowski, artystyczny klimat pracowni Fundacji Atelier,
  • wino bez ograniczeń.

Najbliższe terminy zajęć:

piątek, 24 listopada w godzinach 19:00-22:00.

piątek, 1 grudnia w godzinach 19:00-22:00.

Zapisy: fundacja@atelier.org.pl lub 502 585 061

Teresa Starzec ur. w 1952 r. w Krakowie, ale obecnie mieszka i pracuje w Warszawie oraz na Podlasiu. W latach 1972-78 studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1975-76 studiowała na Wydziale Grafiki w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie. Dyplom uzyskała w 1978 r. w pracowni drzeworytu na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, drzeworytem, wideo, fotografią oraz nauczaniem artystycznym. W 1991 roku wraz z mężem Andrzejem Bielawskim założyła Fundację Atelier prowadzącą Atelier Foksal – organizację pozarządową działającą w sferze edukacji artystycznej (www.atelier.org.pl). W 2005 roku zainicjowała i realizuje projekt „Kamienica Artystyczna Foksal 11”.

O malarstwie Teresy Starzec

W twórczości Teresy Starzec krajobraz jest odniesieniem i inspiracją. Prace artystki wpisują się w długą tradycję malarstwa pejzażowego i studiowania wybranego motywu w zmieniającym się świetle dnia i pór roku. Obserwacja natury jest dla artystki formą kontemplacji i ma dla niej wymiar metafizyczny. Pojedynczy element pejzażu przetwarzany przez artystkę staje się niemal abstrakcyjną formą – znakiem. Ważnym elementem jej języka jest kolor, za pomocą którego rozwija wariacje na temat wybranych motywów tworząc rozbudowane cykle prac malarskich i rysunkowych, a także drzeworytów.

O Fundacji Atelier

Jak nas znaleźć?

Fundacja Atelier w Kamienicy Artystycznej Foksal 11