ZAJĘCIA

Zapraszamy do Fundacji Atelier na zajęcia rysunku, malarstwa, rzeźby, projektowania dla młodzieży. W Fundacji Atelier prowadzimy zajęcia dla dzieci oraz zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych.

Kto może uczęszczać na zajęcia?

Na zajęcia w Fundacji Atelier może uczęszczać każdy, kto czuje potrzebę twórczego działania. Nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności, żeby rozpocząć naukę w Fundacji Atelier. Uważamy, że każdy człowiek posiada twórcze zdolności, które pięknie rozwijają się poprzez pracę nad nimi. Tak więc właściwie dobrane ćwiczenia realizowane pod okiem doświadczonego artysty-pedagoga są najlepszą drogą rozwoju.

Jeśli Twoim marzeniem jest nauczyć się rysować, malować, rzeźbić – zapraszamy do Fundacji Atelier. W Fundacji Atelier pracują uznani artyści: wykładowcy ASP, doktorzy sztuk pięknych oraz doktoranci uczelni artystycznych. Więcej o artystach współpracujących z Fundacją Atelier dowiesz się tutaj.

Nasze grupy nie są podzielone pod kątem zaawansowania. Odzwierciedlamy atmosferę pracowni dawnych mistrzów, w których wszyscy uczniowie pracowali razem i uczyli się nie tylko od artysty, ale także od siebie nawzajem. Dlatego też zajęcia w Fundacji Atelier są podzielone tylko pod kątem potrzeb edukacyjnych grup wiekowych, a nie pod kątem zaawansowania uczestników.

Dla młodzieży i dorosłych

W zajęciach dla młodzieży i dorosłych bierze udział zarówno młodzież przygotowująca się do egzaminów na ASP, jak i osoby dorosłe uczęszczające hobbystycznie. Ponieważ potrzeby edukacyjne obu grup są podobne nie dzielimy dodatkowo grup pod kątem wieku. Organizujemy:

  • kursy rysunku (szkic i studium postaci lub martwa natura),
  • kursy malarstwa w oparciu o martwe natury, ale także postać we wnętrzu
  • kursy rzeźby, projektowania (kompozycji), projektowania graficznego, grafiki warsztatowej, scenografii, fashion design,

Opisy wszystkich zajęć z naszej oferty dla młodzieży i dorosłych znajdziecie tutaj.

Dla dzieci i rodziców

W Fundacji Atelier dzieci mają możliwość tworzenia w różnych technikach i w różnych dziedzinach artystycznych. Dlatego zajęcia dla dzieci są co tydzień inne. W przypadku naszych najmłodszych uczniów, dzieci 2,5 – 4 letnich uczęszczających z opiekunami na jednych warsztatach są dwa / trzy zadania. Zapoznaj się z ofertą zajęć dla dzieci.