KURS RYSUNKU

Kurs rysunku dla młodzieży i dorosłych jest skierowany do osób początkujących i zaawansowanych. Zajęcia z rysunku są częścią kursu na ASP. Jednak na rysunek w Atelier często uczęszczają początkujące osoby dorosłe, które rozwijają swoje umiejętności hobbystycznie. Zajęcia z rysunku w Fundacji Atelier opierają się na studium rysunkowym postaci lub martwej natury.

Jak uczymy?

Artysta-wykładowca z każdym uczniem rozmawia indywidualnie, więc w jednej pracowni mogą rysować osoby o różnych stopniach umiejętności. Artysta prowadzący zajęcia dostosowuje korekty do indywidualnych umiejętności każdego ucznia. Dla osób początkujących obserwowanie uczniów o bardziej zaawansowanych umiejętnościach jest bardzo ważnym aspektem nauki.

W zajęciach w Fundacji Atelier mogą brać udział zarówno osoby początkujące, które pragną zgłębić tajniki rysunku, jak i osoby zaawansowane, które chcą rozwinąć swoje umiejętności. Grupy nie są podzielone pod kątem zaawansowania, więc uczniowie wybierają najbardziej dogodny dla siebie termin zajęć.

Dlaczego potrzebny jest rysunek?

Rysunek jest podstawą sztuk plastycznych, która łączy wszystkie dziedziny od malarstwa po sztuki użytkowe. Jest pierwszym i najbardziej dostępnym sposobem zapisania pomysłu twórczego. Dlatego tak ważne jest opanowanie rysunku jako podstawowego środka wypowiedzi plastycznej.

Rysunek postaci jest podstawowym elementem teczki na ASP, a następnie egzaminu wstępnego na uczelnie artystyczne i do liceów plastycznych. Zajęcia rysunkowe w Fundacji Atelier przygotowują do egzaminów oraz uczą posługiwania się rysunkiem na co dzień. Uczymy różnych technik rysunkowych: ołówka, węgla oraz tuszu.

Jeśli chcesz przygotować się na architekturę na politechnice wybierz rysunek architektoniczny.

Film z zajęć rysunku na TikToku

TERMINY ZAJĘĆ  

PONIEDZIAŁEK  10:00 – 13:30 rysunek, Magdalena Ciemierkiewicz
15:00 – 17:30 rysunek, Magdalena Ciemierkiewicz
17:30 – 20:00 rysunek, Magdalena Ciemierkiewicz
   
WTOREK 15:00 – 17:30 rysunek, Alicja Bielawska
17:30 – 20:00 rysunek, Alicja Bielawska
   
PIĄTEK18:00 – 20:30 rysunek
SOBOTA  15:30 – 18:00 rysunek, Magdalena Ciemierkiewicz
15:30 – 18:00 studium portretu w rysunku, Daniel Wróblewski (zapisy)
18:00 – 20:30 rysunek, Magdalena Ciemierkiewicz