LOKACJE FILMOWE PRACOWNIE PLASTYCZNE, GRUPA DZIEWCZYN RYSUJE POSTAĆ PRZY SZTALUGACH

LOKACJE FILMOWE

Pracownie plastyczne w centrum Warszawy

Interesują Cię pracownie artystyczne jako lokacje filmowe? Fundacja Atelier mieści się na drugim piętrze XIX wiecznej kamienicy przy ulicy Foksal 11 w Warszawie. Pracownie plastyczne znajdują się we frontowej części kamienicy. Z bramie należy skręcić w lewo, w reprezentacyjną, przestronną, jasną klatkę schodową z marmurowymi schodami i balustradą. Przed wojną w kamienicy przy ulicy Foksal 11 mieszkał kolekcjoner sztuki, którego mieszkanie miało podobny układ do obecnego wnętrza pracowni artystycznych Fundacji Atelier.

Lokacje filmowe, którymi dysponujemy to pracownie: rysunkowe i malarskie, rzeźbiarska, graficzna, a także dwie pracownie komputerowe. Wnętrza pracowni artystycznych Fundacji Atelier są przestrzenne i jasne, ponieważ są dobrze doświetlone. W pracowniach są duże okna z oryginalną stolarką okienną. Obok pracowni rysunkowo-malarskiej znajduje się marmurowy, rzeźbiony kominek z XIX wieku. Goście Fundacji Atelier podkreślają z zachwytem, że w naszych pracowniach panuje artystyczna atmosfera.

Wyposażenie pracowni

We wszystkich pracowniach znajduje się profesjonalne wyposażenie. W pracowniach rysunkowo-malarskich znajdują się sztalugi studyjne, deski, stoły i krzesła, system wystawienniczy do prezentowania prac. W pracowni rzeźbiarsko-graficznej znajdują się kawalety rzeźbiarskie, stoły, a także wszystkie narzędzia potrzebne do pracy. Jest tam także prasa graficzna.

Portfolio

W pracowniach artystycznych Fundacji Atelier powstawały liczne programy kulturalne i edukacyjne, a także filmy fabularne oraz etiudy studenckie. Zdjęcia nagrywały ekipy telewizyjne (TVP, TVP Warszawa, TVN) oraz studia produkcyjne (Constantin Entertainment Polska). Gościliśmy magazyny kulturalne Xięgarnia i Qadrans Qltury. W Fundacji Atelier swoje etiudy nagrywali studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Warszawskiej Szkoły Reklamy.