KOMPOZYCJA / PROJEKTOWANIE

Kompozycja w Fundacji Atelier jest nauką projektowania na płaszczyźnie i w przestrzeni. Uczniowie rozwijają umiejętności projektowania:

  • tworzą własne projekty przedmiotów lub przestrzeni;
  • ilustrują za pomocą środków plastycznych niematerialne zjawiska i pojęcia;
  • ćwiczą myślenie abstrakcyjne;
  • doskonalą umiejętności manualne związane z wykonywaniem makiet.

Uczestnicy zajęć uczą się również tworzenia ciekawej dokumentacji prac oraz przygotowują portfolio pod opieką doświadczonego artysty-pedagoga. Artyści prowadzący zajęcia pomagają w wyborze prac i właściwym ich zakomponowaniu w portfolio. 

Dla kogo jest kompozycja?

Zajęcia z kompozycji kierujemy do osób, które pragną rozwinąć swoje umiejętności projektowania na płaszczyźnie i w przestrzeni. Szczególnie polecamy je uczestnikom kursu na ASP, ponieważ egzamin z projektowania jest najtrudniejszą częścią egzaminu wstępnego na każdy wydział ASP. Natomiast na wydziałach wzornictwo przemysłowe lub architektura wnętrz projektowanie jest podstawową wymaganą umiejętnością i jest niezbędne do studiowania.

W uczelniach artystycznych w Królestwie Niderlandów i Wielkiej Brytanii ocenia się portfolio i zadanie egzaminacyjne, które bazuje właśnie na umiejętnościach projektowania. Absolwenci Fundacji Atelier, którzy studiują na uczelniach w Polsce i za granicą często zaznaczają, że zajęcia z kompozycji dały im rzetelne podstawy do studiowania designu, dzięki którym w czasie studiów swobodnie realizowali twórcze projekty.

W Fundacji Atelier kompozycja jest osobnym przedmiotem i rekomendujemy wszystkim uczniom zdającym na uczelnie artystyczne.

TERMINY ZAJĘĆ    

WTOREK 17:30 – 20:00 kompozycja, Julia Cybis
   
CZWARTEK 17:30 – 20:00 kompozycja, Urszula Gajczyk