CHŁOPCY BUDUJĄ RAKIETĘ I PODŁĄCZAJĄ PŁYTKĘ ARDUINO NA ZAJĘCIACH ŁĄCZĄCYCH PROGRAMOWANIE I ROBOTYKĘ W FUNDACJI ATELIER

PROGRAMOWANIE I ROBOTYKA

Programowanie i robotyka to są zajęcia przeznaczone dla dzieci od 10+ oraz młodzieży. Rozwijają umiejętności programowania i tworzenia robotów nie z gotowych komponentów, ale według własnego pomysłu od początku do końca. Na zajęciach w Fundacji Atelier uczymy kolejnych etapów budowania własnego robota. Projektujemy wygląd uwzględniając zarówno elementy specjalne drukowane 3d jak i istniejące przedmioty. Wykorzystujemy oprogramowanie i podzespoły Arduino do poruszenia robotów: płytki, serwa, sterowniki, czujniki ruchu, światła i dźwięku.

Arduino to jedna z najstarszych i najbardziej znanych platform edukacyjnych służących do kreatywnego nauczania programowania i robotyki. Na całym świecie z Arduino korzystają z nich zarówno nauczyciele programowania, jak i indywidualni projektanci i artyści tworząc wyjątkowe projekty wykorzystujące nowe media.

Zajęcia w Fundacji Atelier są częścią edukacji twórczej dzieci i młodzieży, której celem jest połączenie kreatywności ze sztuką i nowymi technologiami. Dzięki temu stworzyliśmy twórcze zajęcia rozwijające naturalne zainteresowania dzieci i twórcze wykorzystanie nowych mediów.

Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach 13:00 – 14:45.

Prowadzenie: Jakub Kozaczuk.

Zobacz inne zajęcia dla dzieci i młodzieży w Fundacji Atelier: zajęcia plastyczne, animacja poklatkowa.

Zapoznaj się z ofertą wakacyjnych zajęć dla dzieci.